Maak een muzikale reis in het Belasting & Douane Museum. Het museum verbindt koloniale belastingheffing, verzet en opium met muziek die deze geschiedenis voelbaar maakt.
Luistersessie
Via een bijzonder HiFi geluidssysteem neemt Jiwa Jiwa (Sekan), curator, DJ en muzikaal antropoloog je mee in een unieke luistersessie tijdens de Canondagen op 17 en 18 mei.
In de sfeervolle Kuypersalon van het Belasting & Douane Museum neemt Jiwa Jiwa, je mee in een diepgaande luistersessie. Via zorgvuldig geselecteerde muziekstukken wordt een gelaagd verhaal zichtbaar over de rol van kolonialisme, onderdrukking en autonomie, winst en verlies, collaboratie en verzet. Jiwa Jiwa, die deze thema’s onderzoekt voor zijn aankomende boek Soundwriters, creëert een intieme en gelaagde ervaring waarin geluid en geschiedenis samenkomen, en verweeft klank en context tot een indringende meditatie over macht, exploitatie en culturele identiteit. Zijn kritische en prikkelende benadering daagt uit om met een nieuw perspectief naar het verleden en onze huidige samenleving te kijken.
Goed om te weten
Er zijn twee sessies verdeeld over twee dagen, beide sessies beginnen om 13:00 en hebben een maximale capaciteit van 35 deelnemers. De thema’s van de zaterdag en zondag sessies zullen nog bekend worden gemaakt. De sessie kun je boeken via deze link. De zaal is rolstoel toegankelijk, graag van te voren aangeven dan ontvangt het museum je graag aan de deur.
Bezoekersinformatie
Toegang
Toegang is inbegrepen bij een entreeticket voor het museum.